نقش ‌سازمان‌ها در پیشگیری از حوادث رانندگی بر اساس منظومه فکری مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)

نوع مقاله : مقاله پژوهشی

نویسندگان

1 نویسنده مسئول

2 نویسنده دوم

چکیده

هدف و زمینه: حوادث رانندگی در جامعه امروز به عنوان یک واقعیت اجتناب ناپذیر از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار است. در راستای حل این معضل، ارتقاء سطح فرهنگی جامعه در حوزه عبور و مرور با بهره‌مندی از توانمدی ‌سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی به منظور کاهش حوادث رانندگی تاثیرگذار می‌باشد. هدف اصلی نقش ‌سازمان‌ها و نهادها در پیشگیری از حوادث رانندگی بر اساس منظومه فکری مقام معظم رهبری است.که موجب ‌‌‌می‌شود سوالاتی از قبیل اینکه‌: «‌سازمان‌ها و نهادها‌‌‌ی دولتی و غیردولتی در ارتقاء سطح فرهنگ عبور و مرور جامعه چه نقشی ایفا می‌کنند؟» و «جایگاه تعاملی ‌سازمان‌ها در کاهش حوادث رانندگی با توجه به بیانات مقام معظم رهبری چیست؟» به ذهن متبادر شود.
روش: این تحقیق از نوع تحقیقات توصیفی و تحلیلی از نوع تحقیقات کیفی است. در این راستا با استفاده از کتب، اسناد، مقالات و سایت های مرتبط با عنوان تحقیق با استفاده از روش تحلیل محتوی انجام پذیرفته است.
نتایج: در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ در خصوص اینکه علی رغم کاهش یافتن آمار تلفات تصادف‌های جاده‌‌ای، آمار تلفات همچنان بالاست و نیروی انتظامی با تعامل و همکاری با ‌‌دستگاه‌های مسئول در راستای کاهش مستمر این آمار تلاش نمایند؛

کلیدواژه‌ها