تبیین نقش پلیس دانش بنیان در منظومه فکری مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

نوع مقاله : مقاله پژوهشی

نویسنده

نویسنده مسئول

چکیده

پژوهش حاضر به دنبال تبیین نقش پلیس دانش بنیان در منظومه فکری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است که می‌تواند چراغ راهی برای دانش پژوهان باشد. روش پژوهش، توصیفی تحلیلی بر پایه روش کیفی است. روش بکار رفته از نوع تحلیل محتوای متون، اسناد، کتابها و سایت‌های مرتبط با عنوان مقاله می‌باشد.
یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد یکی از برکات انقلاب اسلامی پیدایش اعتماد به نفس و زمینه برای تولید نظریه­های علمی در حوزه­های مختلف علوم و دانش است و یکی از حوزه­های مهم و بنیادین حوزه­ی امنیت و امور دفاعی و همچنین حوزه­ی مأموریت­های پلیس و نیروی انتظامی می­باشد. نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با هدف توسعه دانش انتظامی، اقدامات مهمی را در دستور کار خود قرار داده و چشم انداز دانشی خود را در افق 1404 ترسیم نموده‌است و در این سازمان، جهت تحقق پلیس دانش بنیان اقدامات ارزنده­ای تاکنون صورت گرفته است.
امید می­رود با هوشمندی و جهاد مستمر علمی نخبگان فکری-علمی و فرهنگی کشور و همچنین پیش­بینی مدیریت­های کارآمد و اثربخش ان­شاءالله گسترش جنبش علمی و نهضت تولید علم در عرصه­های مختلف علوم مبتنی بر ارزش­های بومی اسلامی-ایرانی در پرتو راهنمایی­­ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در نیوی انتظامی جمهوری اسلامی ایران باشیم.

کلیدواژه‌ها